Domena jest na sprzedaż. Dzwoń, dogadamy się! :-)   507 96 11 46
Zdrowe jedzenie

Dieta strukturalna

Dieta strukturalna została przygotowana przez dietetyka Marka Bardadyna. Opiera się ona na uzupełnieniu lub zastąpieniu posiłków produktami strukturalnymi. Im większy udział takich produktów w naszej diecie tym lepsze rezultaty. Produkty strukturalne mają dostarczyć maksymalną wartość odżywczą przy zminimalizowaniu ilości kalorii jakie spożywamy. Najczęściej są to koktajle na bazie owoców i warzyw oraz produktów zbożowych. Takimi właśnie koktajlami zastępujemy standardowe posiłki.

Efekty stosowania diety strukturalnej

Odchudzanie jest raczej drugorzędne w przypadku stosowania tej diety, głównym jej celem jest regeneracja organizmu. Taki sposób odżywiania pozwala pobudzić tkankę łączną co wpływa na poprawę wyglądu skóry oraz błon śluzowych. Pomaga też wzmocnić naczynia krwionośne i układ kostny oraz mięśniowy. Dochodzi też do oczyszczenia organizmu z nagromadzonych przez lata toksyn.

Efekty diety Bardadyna można też zaobserwować podczas badania krwi – poprawia się morfologia. Doskonale nadaję się też do walki z podwyższonym poziomem cholesterolu, nadciśnieniem czy miażdżycą. Pomaga również w stanach przewlekłego zmęczenia czy lekkiej depresji. Sprawia, że nasz organizm jest dobrze odżywiony a my czujemy się lżej i mamy więcej energii.

Koktajle zwane eliksirami młodości

Najbardziej charakterystycznym elementami diety są koktajle składające się z odpowiednio dobranych produktów. Ich zawartość stanowi źródło wielu cennych witamin, minerałów, błonnika oraz przeciwutleniaczy. Tak skomponowane koktajle mogą nam zastępować posiłki bez uszczerbku dla naszego zdrowia – dostarczają wszystkie potrzebne substancje. A co ważne nie dostarczają pustych kalorii.

Do produktów, które są szczególnie polecane możemy zaliczyć:

Owoce – banany, pomarańcze, śliwki, maliny, morele, wiśnie czy truskawki,

Zboża – wszelkiego rodzaju ziarna, otręby pszenne i owsiane, siemię lniane,

Produkty mleczne – jogurty i kefiry, mleko sojowe.

Przykładowe koktajle:

Zielony – poprawia przemianę materii

szklanka kefiru lub jogurtu,

pół awokado,

sok z połówki cytryny,

łyżeczka posiekanej pietruszki,

łyżką otrębów owsianych,

pół łyżeczki morszczynu.

Wiśniowy – przeciwko zmarszczkom

szklanka mleka sojowego,

100g wiśni,

dwie łyżeczki zarodków pszennych,

łyżeczka melasy,

pół łyżeczki skrzypu.

Podsumowanie

Dieta strukturalna jest propozycją dla osób, którym bardziej niż na odchudzaniu zależy na regeneracji organizmu. Sprzyjają temu koktajle przyrządzane na bazie owoców, zbóż i produktów mlecznych. Mogą one zastępować posiłki dostarczając odpowiednią ilość potrzebnych substancji. Taki sposób odżywiania korzystnie wpływa na poziom cholesterolu, pomagają walczyć z miażdżycą i ze stanami zmęczenia. Jest to jedna ze zdrowszych rodzajów diet.

 

Mogą ci się spodobać także

Brak komentarzy

Odpowiedz