Domena jest na sprzedaż. Dzwoń, dogadamy się! :-)   507 96 11 46
Zdrowie fizyczne

Pies senior

Lecznica Weterynaryjna Wyżyny z Bydgoszczy prowadzi program ”Dbam o psa seniora”. Celem tego programu jest wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia chorób powszechnie występujących u starszych psów oraz poradnictwo dla właścicieli zwierząt w zakresie profilaktyki chorób i opieki nad starszymi pupilami. Dbając o wczesną diagnostykę chorób podarujesz swojemu psu dłuższe i lepsze życie.

Wiele z chorób na samym początku występowania nie powoduje u zwierzęcia wyraźnych objawów klinicznych, ale czyni już w jego organizmie szkody (np. nadciśnienie). Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka, aby skutecznie pomóc zwierzęciu.

Dojrzałość i starość są to pojęcia umowne. Pies staje się seniorem w wieku:

  • 8 rok życia – psy ras małych
  • 7 rok życia – psy ras średnich
  • 5 rok życia – psy ras dużych

Wiele chorób występuje u psów w każdym wieku, ale częstość ich występowania znacząco wzrasta z wiekiem. Właścicielom zwierząt jak i nam – lekarzom, zależy, aby zwierzę pozostało jak najdłużej aktywne i radosne mimo upływu lat. Dlatego stworzyliśmy dla Państwa program zdrowotny, aby opieka nad psem seniorem zaowocowała jak najdłuższym dobrym samopoczuciem pupila i aby mógł on przez wiele lat brać aktywny udział w życiu.

Program ”Dbam o psa seniora” w naszej lecznicy weterynaryjnej obejmuje 7 bloków diagnostyczno-terapeutycznych:

  • Blok nr 1 Choroby układu ruchu
  • Blok nr 2 Choroby serca i układu krążenia
  • Blok nr 3 Choroby układu oddechowego
  • Blok nr 4 Choroby układu moczowego
  • Blok nr 5 Choroby narządu moczowo-płciowego u psów
  • Blok nr 6 Choroby zębów i jamy ustnej
  • Blok nr 7 Laboratoryjne badania przesiewowe

Aby przystąpić wraz ze swoim podopiecznym do Programu należy telefonicznie 52 361 10 53 lub osobiście umówić się na pierwszą wizytę do lekarza koordynującego program. W trakcie wizyty weterynarz przeprowadzi dokładny wywiad i badanie kliniczne poszerzone o problematykę geriatryczną. Prosimy, aby pies przybył na wizytę na czczo. Po analizie danych zebranych z wizyty lekarz wskaże bloki diagnostyczno-terapeutyczne w ramach których lekarze specjaliści podejmą szczegółowe działania diagnostyczno-terapeutyczne. Może też okazać się, że pies należy do tej grupy seniorów, która nie wymaga dodatkowych badań, a kolejna wizyta w ramach programu zostanie wskazana za pół roku lub nawet za rok. Serdecznie zapraszamy!

Mogą ci się spodobać także

Brak komentarzy

Odpowiedz