Domena jest na sprzedaż. Dzwoń, dogadamy się! :-)   507 96 11 46
Zdrowie fizyczne

Jaki jest najlepszy spalacz tłuszczu dla mężczyzn i kobiet?

Kategoria spalaczy tłuszczu czy jak kto woli tabletek na odchudzanie jest jedną z najbardziej popularnych w branży suplementów. Codziennie firmy wprowadzają nowe produkty mające na celu spalanie tkanki tłuszczowej i utratę wagi. Problem w tym, że niewiele z nich radzi sobie w tej kwestii naprawdę dobrze.

Niestety, ale większość spalaczy tłuszczu nie działa. Zawierają one albo składniki, które nie wykazują realnej skuteczności w spalaniu tłuszczu, zatem są nieskuteczne, albo składniki faktycznie działają, lecz są w zbyt małych dawkach by przynosiły wymierne rezultaty.

Dlaczego w takim razie firmy celowo produkują nieefektywne spalacze tłuszczu? Można powiedzieć, że dlatego, iż w dobie nachalnego marketingu bardziej liczy się ładne opakowanie, krzykliwy opis i pasudo-naukowy bełkot niż faktyczne działanie. Są jednak firmy, które we właściwy sposób wykorzystują skuteczne składniki aktywne o potwierdzonej skuteczności, mają przy tym odpowiednią do efektywności cenę, zazwyczaj większą niż tanie, lecz nieskuteczne tabletki na odchudzanie. Generalnie istnieje pewna grupa składników mających potwierdzoną skuteczność i wybierając najlepszy spalacz tłuszczu dla kobiet czy najlepszy spalacz tłuszczu dla mężczyzn, warto kierować się składem danego produktu, a nie jego opisem przygotowanym przez producenta. Do składników aktywnych o potwierdzonej skuteczności należą: synefryna, fukoksantyna, rauwolscyna, hordenina, kofeina, teakryna, forskolina, n-acetyl tyrozyna, paradoksyna, cirsium oligophyllum czy ewodiamina.

Jeśli natomiast skład interesującego nas spalacza tłuszczu oparty jest o takie składniki jak l-karnityna, cholina, inozytol, chrom, zielona herbata, garcinia cambogia, imbir, różeniec górski, chrom, ekstrakt cynamonu, wszelkiego rodzaju witaminy i minerały, skrzyp polny czy zieloną kawę, to warto wiedzieć, że każdy z tych składników ma potwierdzony brak skuteczności w redukcji tkanki tłuszczowej. Składniki te mogą mieć inne właściwości, z pewnością jednak nie pomogą nam w odchudzaniu.

Generalnie możemy złożyć idealny dla nas spalacz tłuszczu z monopreparatów opartych o składniki mające potwierdzone działanie w spalaniu tłuszczu, jednak warto w tym przypadku znać skuteczne dawki poszczególnych składników. Można również sięgnąć po gotowy spalacz tłuszczu zawierający odpowiednie proporcje takich substancji. Nie będziemy podawać najlepszego spalacza tłuszczu na rynku, gdyż taki po prostu nie istnieje. Skuteczne spalacze tłuszczu różnią się między sobą właściwościami, jeden bardzo dobrze – poza spalaniem tłuszczu – hamuje łaknienie, inny dodatkowo zwiększa poziom energii, a jeszcze inny przyspiesza metabolizm lub sprawdza się w szczególności przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Generalnie jeśli nie mamy problemów zdrowotnych i oczekujemy od spalacza także zwiększania poziomu energii, wtedy warto sięgnąć po spalacz termogeniczny. Jednymi z najlepszych spalaczy na rynku opartych o składniki mające odpowiednie dawki i potwierdzoną skuteczności są chociażby Fenix Ground Zero czy Inferno Apocalypse. Jeśli naszym problemem jest w szczególności uporczywa tkanka tłuszczowa biała zgromadzona w okolicy brzucha czy bioder, możemy połączyć spalacz termogeniczny z tak zwanym spalaczem miejscowym/targetowym. Jest to spalacz oddziałujący wyłącznie na tłuszcz biały, redukujący nadmiar tkanki tłuszczowej z newralgicznych miejsc. Tylko niewielka ilość składników aktywnych realnie redukuje ten rodzaj tkanki tłuszczowej. Są to rauwolfia canescens, fukoksantyna, alfa-johimbina oraz fucoidan. Spalaczem tłuszczu brzusznego o najlepszym składzie, opartym o większość tych składników jest Evolab Alphaburn.

Wiele osób jednak obawia się spalaczy tłuszczu ze względu na posiadane dolegliwości zdrowotne, czy to problemy z układem krążenia, układem sercowo-naczyniowym, tarczycą czy układem nerwowym. W takim wypadku najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest zastosowanie spalaczy opartych o składniki lipotropowe lub termogeniczne, pozbawione jednak stymulantów. Niestety na rynku suplementów, spalaczy tłuszczu o takiej charakterystyce wykazujących faktyczną skuteczność jest niewiele. Do najlepszych spalaczy tłuszczu z tej kategorii należą Nemesis Lipo Ultra, Omega Sports Burn24 czy ANS Slim Factor. Oparte są one o składniki mające zarówno potwierdzoną skuteczność jak i wykazujących pełne bezpieczeństwo stosowania u osób z problemami zdrowotnymi. Często problemem otyłości jest spowolniony metabolizm. Osoby jedzące niewielką ilość pożywienia nie mogą schudnąć lub szybko wpadają w pułapkę efektu jo-jo. W takim wypadku można spalacz tłuszczu czy to przeznaczony dla osób w pełni zdrowych jak i mających problemy zdrowotne, połączyć z tak zwanym przyspieszaczem metabolizmu (boosterem metabolizmu). Przyspiesza on realnie przemianę materii przez cały dzień, zwiększając dzięki temu wydatek energetyczny organizmu. Do najskuteczniejszych przyspieszaczy metabolizmu na rynku należą takie suplementy jak Cannibal Claw, Lean Xtreme czy Thyro-Lean.

Jak możemy wywnioskować z powyższego artykułu, nie ma spalaczy tłuszczu dedykowanych specjalnie dla mężczyzn czy kobiet, może je natomiast podzielić na te działające i te nieskuteczne, a w dalszej kolejności według właściwości poszczególnych składników aktywnych. Mając tą wiedzę możemy sami ocenić czy dany spalacz tłuszczu jest faktycznie najlepszym dla nas produktem na odchudzanie, czy jedynie marketingową ściemą. Niekiedy w gąszczu spalaczy tłuszczu ciężko trafić na te najbardziej wartościowe, dlatego też można śledzić fachowy ranking spalaczy tłuszczu prezentujący dostępne obecnie na rynku najlepsze spalacze tłuszczu
https://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/

Mogą ci się spodobać także

3 komentarze

 • sliminazer
  12 marca 2019 at 21:34

  Ciekawy temat

 • Elonora
  19 sierpnia 2018 at 10:44

  Panie Antoni, wyjął mi to Pan z ust! Ja sama od wielu lat stosuję Żet-Pe i pomimo podeszłego wieku cieszę się całkiem zgrabną sylwetką. Oczywiście tak jak i Pan nie unikam aktywności fizycznej. Tyle wystarczy, nie potrzeba magicznych diet i cudownych pigułek.

 • Antoni
  7 maja 2018 at 15:07

  Ja tam stosuję zasadę ŻP i spacery i zabawa z wnukami i tłuszczu mam tyle co kot napłakał! ŻP oznacza: żryj połowę 🙂

 • Odpowiedz