Domena jest na sprzedaż. Dzwoń, dogadamy się! :-)   507 96 11 46
Zdrowie fizyczne Zdrowie psychiczne

Przedwczesny wytrysk leczenie

Przedwczesny wytrysk jest to najczęściej występująca niedomoga seksualna u panów. Ocenia się, że dolegliwość ta dotyczy około jednej trzeciej wszystkich dorosłych mężczyzn. Problem ten przyczynia się do znacznego obniżania jakości życia, a co równie ważne – ma negatywny wpływ na relacje pomiędzy partnerami.

Przedwczesny wytrysk ma miejsce, gdy mężczyzna nie jest zdolny do powstrzymania wytrysku podczas stosunku płciowego przy minimalnej stymulacji, przed penetracją albo tuż po niej. Dodatkowymi objawami jest brak kontroli nad wytryskiem oraz przygnębiające poczucie dyskomfortu z tego właśnie powodu.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku są fizyczne jak i psychiczne. Do fizycznych przyczyn zaliczamy:

  • zaburzenia w poziomie neuroprzekaźników
  • choroby układu moczowo–płciowego
  • zaburzenia hormonalne
  • choroby neurologiczne

Do psychicznych powodów zaliczyć możemy:

  • zaburzenia relacji partnerskich
  • nerwice
  • depresja

Podstawą skutecznego leczenia przedwczesnego wytrysku jest farmakoterapia. Mamy dostępnych kilka możliwości na tym polu. Obecnie lekami pierwszego rzutu są leki mające wpływ na ośrodkowe i obwodowe mechanizmy kontroli wytrysku. Efektem działania tych leków jest przedłużenie czasu w jakim dochodzi do wytrysku. W razie słabych efektów jest możliwość dołączenia leków mających działanie miejscowe.

Natomiast psychoterapia, w tym techniki poznawczo-behawioralne oraz terapia partnerska należą do pomocniczych sposobów raczenia sobie z problemem przedwczesnego wytrysku. Zgodnie z zaleceniami ekspertów, nie powinny być stosowane samodzielnie, a jedynie w połączeniu z farmakoterapią dla utrwalenia jej efektu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie przedwczesny wytrysk Wrocław.
Tomasz Maleszewski, Wrocław
Lekarz psychiatra, seksuolog

Mogą ci się spodobać także

Brak komentarzy

Odpowiedz