Domena jest na sprzedaż. Dzwoń, dogadamy się! :-)   507 96 11 46
Zdrowie fizyczne Zdrowie psychiczne

Regeneracja ciała i umysłu nad morzem

Nie każdy wie, lecz żadna woda nie może równać się z morską jeśli chodzi o różnorodność zawartych w niej minerałów. To bogactwo sprawia, że kąpiel w morzu działa stymulująco na nasz organizm.

Morze to ogromny magazyn, w którym znajdują się prawie wszystkie pierwiastki chemiczne występujące na Ziemi. Część z nich w postaci rozpuszczalnych soli, a inne w postaci nierozpuszczalnej zawiesiny. Właśnie to bogactwo sprawia, że woda morska ma tak dobroczynny wpływ na zdrowie i urodę.

Bałtyk nie jest może rajem dla plażowiczów. Trudno na naszych plażach leżeć plackiem, gdy często wieje, a słońce co rusz chowa się za chmurkami. Za to Morze Bałtyckie doskonale nadaje się na długie spacery. Na naszych plażach można iść i iść i iść… w przeciwieństwie do tak zwanych ciepłych krajów, gdzie znajdziemy urwiska, kamieniste wybrzeże lub szlaban od prywatnego terenu.

Woda morska jest znakomicie tolerowana i absorbowana przez naszą skórę. Dzieje się tak, ponieważ jej skład jest zbliżony do płynu owodniowego, w którym rozwija się płód, a przeciętne stężenie zawartych w niej minerałów do tego, jakie występuje w ludzkiej surowicy krwi. Dlatego można powiedzieć, że kąpiel w morzu koi skórę, odmładza i nawet odchudza!

Mineralne składniki wody wnikają głęboko w pory skóry działając na nią oczyszczająco. Prócz tego stymulują metabolizm komórkowy, poprawiają nawilżenie skóry i jej ukrwienie, a tym samym zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze. Poprawia się również kondycja włókien elastyny i kolagenu, a dzięki temu wzrasta elastyczność skóry, czyli skóra młodnieje. Oczywiście nie dzieje się to z dnia na dzień, ale dwu tygodniowy urlop nad morzem powinien ująć nam troszkę lat. Kurację możemy kontynuować w domu, używając kosmetyków zawierających sól morską. Pamiętajmy aby po kąpieli dokładnie spłukać ciało i włosy pod prysznicem, ponieważ gęsta od soli i innych minerałów woda morska, wysychając na skórze, powoduje jej odwodnienie.

Nasze morze ma jeszcze inną zaletę. Mianowicie kąpiele w nim są świetnym sposobem na odchudzenie! To zasługa tak mineralnego składu wody, jak również jej stosunkowo niskiej temperatury. W efekcie kąpiel poprawia krążenie krwi i podkręca przemianę materii.

Dodatkowym atutem wczasów nad Bałtykiem są burze, które także mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Tuż po burzy powietrze jest przesycone ozonem, który wytwarza się w czasie uderzeń błyskawicy. Ozon to aktywowany tlen – posiada silne właściwości bakteriobójcze i z tego powodu stosuje się go w urządzeniach do usuwania zapachów, roztoczy, grzybów i pleśni. Żeby nawdychać się ozonu powinnaś wyjść na spacer zaraz, gdy tylko przestanie grzmieć, bo gaz ten błyskawicznie rozkłada się do zwykłego tlenu.

Powietrze nad morzem obfituje także w jod, którego brakuje nie tylko chorym na niedoczynność tarczycy, lecz także osobom mieszkającym w regionach ubogich w ten pierwiastek, to głównie tereny południowej Polski. Nad morzem powinny spędzać urlop kobiety w ciąży, ponieważ w tym okresie wzrasta zapotrzebowanie na jod.

Brodzenie w morzu odpręża. Poza tym chłodna woda masuje ciało, zwęża naczynia krwionośne, działa tonizująco na układ krążenia i układ nerwowy. Jest rewelacyjną terapią antyżylakową! Słona woda usprawnia przepływ krwi w nogach – wspomaga tłoczenie jej ku górze, uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych. To także bardzo skuteczny sposób na poprawienie odporności organizmu. Najlepiej zacznijmy od zamoczenia stóp i spaceru brzegiem morza, a potem spacerujmy mając już nogi zanurzone do kolan. Co pewien czas powinniśmy wyjść na suchy piasek, aby ogrzać stopy.

Na koniec ciekawostka – panuje przekonanie, że woda morska nie nadaje się do picia. Rzeczywiście, pragnienia raczej nią nie ugasimy, ponieważ zawiera duże ilości sodu. Ponadto wysokie stężenie anionów chlorkowych, siarczynowych i węglanowych nadaje jej nieprzyjemny, gorzki lub słono-gorzki smak. Jednakże człowiek może bez jakiejkolwiek szkody dla zdrowia wypić w ciągu doby nawet do jednego litra wody morskiej.

Zapraszamy do Smrekowej Osady, u nas zwykły spacer brzegiem morza może okazać się doskonałą formą terapii…
Domki letniskowe w Jarosławcu

Mogą ci się spodobać także

Brak komentarzy

Odpowiedz