Domena jest na sprzedaż. Dzwoń, dogadamy się! :-)   507 96 11 46
Zdrowie fizyczne

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity to nie tylko jest zmora nastolatków, ale też realny problem dojrzałych pań. Myśląc trądzik pospolity wyobrażamy sobie nastolatka, któremu w okresie dojrzewania buzują hormony. Dlatego też się mawia – trądzik młodzieńczy. Niestety jak wskazują statystyki aż 50% dorosłych kobiet, czyli w wieku powyżej 21 roku życia boryka się z trądzikiem pospolitym. Dodatkowo statystyki wykazują, że jest to przypadłość bardzo trudna w pielęgnacji i leczeniu. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Bardzo duży wpływ mają takie czynniki jak: styl życia, środowisko naturalne, czy nasza dieta.

Uważa się, że głównymi przyczynami trądziku u osób dorosłych są:

  • Zmiany hormonalne
  • Wysoki poziom stresu
  • Niektóre leki
  • Nieodpowiednia dieta – nadmiar cukru
  • Źle dobrane lub nieodpowiednie kosmetyki zatykające pory skóry
  • Czynniki środowiskowe, głównie chodzi o zanieczyszczenia

Te czynniki są mniej lub bardziej poznane, jednak ciekawa jest pewna zależność. Chodzi o obserwację swojej skóry – gdzie dokładnie znajdują się zmiany trądzikowe? Gdzie najczęściej widać nasilenie wągrów, krostek lub grudek? Czy zdajesz sobie sprawę, że miejsca, w których występują zmiany trądzikowe mogą być powiązane z narządami w ciele?

Czoło
Z nim utożsamia się układ pokarmowy i pęcherz moczowy. Jeśli twój problem znajduje się w tej strefie wtedy przeanalizuj swoją dietę i wyeliminuj niezdrowe, przetworzone przekąski oraz zwiększ ilość wypijanej wody, dzięki temu niechciane pryszcze powinny zniknąć.

Strefa między brwiami
Trądzik w tym obszarze może oznaczać problem z wątrobą, której przydałby się detox. Takie oczyszczenie wątroby to głównie ograniczenie spożycia alkoholu i spożywanie lekkich potraw. To także częste miejsce gdzie objawia się alergia pokarmowa, zwróć na to uwagę.

Skronie
Tu wszelkie zmiany mogą być powiązane z zaburzeniem działania nerek. Ten stan można polepszyć przez: zmniejszenie lub wyeliminowanie picia kawy i słodkich napojów oraz zmniejszenie spożywania soli. Prawidłowe nawodnienie organizmu czystą wodą powinno poprawić stan skóry w tym miejscu.

Uszy
Zmiany trądzikowe w uszach to także sprawka nerek.

Nos
Ta strefa związana jest z sercem. Zmiany trądzikowe na nosie mogą być połączone z wysokim ciśnieniem krwi lub z podwyższonym cholesterolem. Ogranicz ilość zjadanych tłuszczy zwierzęcych oraz zwiększ spożycie produktów bogatych w omega 3: ryby, olej lniany, awokado. Zwróć uwagę na kosmetyki, które używasz do makijażu. Mogą one zatykać pory skóry, a przez to powodować tworzenie się zaskórników.

Policzki
One utożsamiane są z układem oddechowym. Trądzik w tym miejscu może oznaczać alergie lub objaw palenia papierosów. W przypadku, gdy nie wykryto u ciebie alergii i nie palisz staraj się utrzymywać własne ciało w neutralnej temperaturze, aby nie dopuścić do przegrzewania organizmu. A to oznaczy aby unikać solarium, sauny oraz latem długich kąpieli słonecznych. Prócz tego postaraj się ograniczyć ostre przyprawy oraz wprowadź do diety znacznie więcej zielonych warzyw. Upewnij się także, że rzeczy codziennego użytku takie jak telefon, poszewka na poduszkę, którymi codziennie dotykasz swojej twarzy są czyste. To także dotyczy rąk.

Żuchwa i kąciki ust
Tu winowajcą trądziku są hormony i jest to bardzo trudna strefa, gdyż hormony w naszym organizmie są wszechobecne i poza naszą kontrolą, a każdy stres potęguje nowe wykwity w tym miejscu. To, co można zrobić naturalnie dla poprawy stanu swojej skóry to właściwa ilość snu każdej nocy, codzienne odpowiednie czyszczenie i nawilżanie cery oraz zrównoważone odżywianie na co dzień. Przez to rozumiem przykładowo unikanie przetworzonego jedzenia i kawy, zwiększenie ilości magnezu i nienasyconych tłuszczy. Dodam jako ciekawostkę, podobno nasilenie zmian trądzikowych po lewej lub po prawej stronie żuchwy może wskazywać, który jajnik jest „aktywny” w trakcie owulacji.

Broda
Ten obszar związany jest z żołądkiem, więc konieczna będzie w tym przypadku analiza naszej diety i wyeliminowanie składników, które nadmiernie pobudzają ten organ. Dobrze jest także zwiększyć ilość błonnika w jedzeniu oraz wody – to powinno pomóc wyleczyć ten obszar.

Świadomość korelacji występowania trądziku z naszymi organami daje bardzo dużo do zastanowienia. Dzięki zdobytej wiedzy same możemy zrobić sobie taką autodiagnozę. Na pewne czynniki nie posiadamy wpływu, natomiast na pewne tak. Dlatego już teraz należy przemyśleć, co można zrobić dla naszej cery, a następnie wprowadzić te zmiany w życie.
Kosmetyki profesjonalne oraz zabiegi kosmetologiczne wpłyną bardzo pozytywnie na naszą cerę od zewnątrz. Jednak od nas zależy jak długo utrzyma się taki efekt, a dzięki prawidłowej pielęgnacji każego dnia oraz dbaniu o nasz organizm od wewnątrz.

Zapraszam do Gabinetu Kosmetologii Estetycznej w Bydgoszczy
Perfect Skin
Marta Brzostowska

Mogą ci się spodobać także

Brak komentarzy

Odpowiedz